Szczepy na wino czerwone   -   Marechal Foch

 

   Przerobowa odmiana na czerwone wina polecana do uprawy do uprawy na terenie całego kraju, nawet w okolicach o nie sprzyjającym klimacie dla innych odmian.

   Krzew rośnie silnie, na żyznych glebach bardzo silnie. Plonuje niezawodnie i regularnie. Liście średniej wielkości do dużych, z trzema klapami, grubo ząbkowane. Odmiana odporna na mączniaka prawdziwego winorośli, a także szarą pleśń

   Grona są małe 70-100g cylindryczne lub cylindryczno-stożkowe, jagody okrągłe, małe 1,12g, granatowoczarne, wybarwiają się często już na początku września. Miąższ soczysty, łatwo oddzielający się od skórki, o barwiącym czerwonym kolorze, bardziej intensywnym przy późnym zbiorze. Marechal Foch dojrzewa we wrześniu, zbiór najczęściej pod koniec września.

   Jedna z najlepszych odmian na czerwone wino, rozpowszechnianych w kraju. W pełni dojrzałe owoce dają wino charakteryzujące się zrównoważoną zawartością cukrów i kwasów, piękną barwą, pełnym owocowym aromatem zdominowanym przez nutę czereśniową i średnią zawartością tanin, co sprawia, że wino nie jest zbyt szorstkie.

   Wina możliwe do dłuższego leżakowania. Dobrze się komponuje z winami posiadającymi w niektórych latach mniejszą kwasowość, np Leon Millot.

 


 

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21, 31-120 Kraków
rector[a]urk.edu.pl
NIP: 675 000 21 18    REGON: 000001815    ESP: /URKRAKOW/skrytka
  
© 2022 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie